Топалов с ELO 2809

December 23, 2008

Бях спрял да се интересувам редовно от шахмат, след като нашите представители започнаха да играят малко по-неубедително от предни години. Изненадващо за мен обаче, Веселин Топалов се е справил много добре на новооснования китайски турнир, като е спечелил с 4 победи и 6 ремита.

2800 са достигали само 4 шахматисти в историята на шаха. Другите 3 са Ананд, Крамник и, разбира се, Каспаров 🙂 Дано запази добрата си форма и през следващата година.

Публикувано в: Uncategorized 6 коментара RSS 2.0

Ако постът ви харесва, цъкнете на сърцето:

Коментари

6 коментара на “Топалов с ELO 2809”

1. roc3n on December 23rd, 2008 23:11

всъщност Веско за втори път прекрачва тази граница, като през 2006 достига 2013, което го поставя на второ място след Каспаров по достигнат най-висок рейтинг. дано скоро престъпи и тази граница!

2. dzver on December 24th, 2008 01:14

аз знам това, но за пълнота на поста, ако на някой му е интересно, тук има история 🙂

3. Добри Божилов on December 25th, 2008 15:48

Това ело не е официално и не е ясно ще стане ли такова. Това е т.нар. live rating. Официалното от януари ще му е 2795 някъде, като отново ще е на първо място. Не е ясно ще се задържи ли над 2800 до април, защото има мач с Камски, който е с много по-ниско ело, и примерно резултат +1, който е достатъчнен да вземе мача, може да му докара загуба на ело.

Иначе втората половина на 2008 е изключително успешна за Веско. Той спечели не само китайския турнир, но и финала на Големия шлем. И двата турнира ги спечели с голяма преднина пред втория. Тези 2 турнира са най-силните през тази година – по-силни от Линарес, МТел Мастърс и холандския. Освен това, между тези 2 турнира, Веско взе и 6 точки от 7 партии на отборното първенство. Така че, явно е във върхова форма.

4. dzver on December 25th, 2008 18:44

Официалното му ще бъде 2809 от 1 януари, няма повече срещи, за да му падне!

5. Добри Божилов on December 26th, 2008 09:36

Няма да е, защото китайският турнир е след 15 декември, а тогава е крайният срок за подаване на информация за януарската класация.

6. dzver on December 26th, 2008 13:51